foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

CTK ČERGOV 25

Cyklo-turistický klub ČERGOV


Vítajte na webe

CTK ČERGOV 25

O Nás.

Čo znamená skratka CTK ČERGOV 25? Sme cykloturistický klub, ktorý pôsobí v 25. najväčšom pohorí Slovenska, Čergove. Sme partia ľudí, ktorí majú rady prírodu, bicyklovanie, beh na lyžiach a turistiku. Zapájame sa aj do čistenia turistických chodníkov ale aj lesných ciest križujúcich pohorie Čergov. Sídlo združenia je v obci Ľutina, ktorá sa nachádza pod úpätím pohoria Čergov. Naše združenie bolo založené prípravným výborom v zložení: Jozef Blaščák, Ing. Jozef Tkáč a Miroslav Dujava dňa 3. marca 2016. Hlavnou myšlienkou založenia cykloturistického klubu bolo dať dokopy partiu ľudí, ktorí majú spoločné záujmy, no najmä pritiahnuť deti a mládež k športovaniu v prírode a „ vytiahnuť “ ich od počítačov a tabletov.

Najväčšou akciou, ktorú cykloturistický klub organizuje je cykloprechod Čergovským pohorím, ktorý sa každoročne koná v mesiaci máj. V tejto tradícii cykloprechodov by sme chceli pokračovať čo najdlhšie. Pevne dúfame, že táto akcia sa stane stálicou v kalendároch cykloturistických nadšencov.

OBČIANSKE ZDRUŽENIE CTK ČERGOV 25

so sídlom 082 57 ĽUTINA 141

IČO: 50 252 038

DIČ 2120541005

email: ctk(zavinac)ctkcergov25.sk

 

TELEFÓN:

Tomáš Blaščák predseda o.z. 0908 617 123

Ing. Jozef Tkáč podpredseda o.z. 0949 556 772

Miroslav Dujava pokladník o.z. 0908 053 359

 

 

Vážení priatelia,

v mene usporiadateľov túry do Vysokých Tatier chcem sa Vám srdečne poďakovať, že ste sa zúčastnili na tejto akcii. Zišlo sa nás 51 turistov, čomu sa nesmierne teším. Môj obdiv patri najmä detičkám, ktoré v pohode zvládli trasu tejto túry ( 18 km) Biele vody - Zelené pleso a späť. Najväčšou bojovníčkou na trase bola Naša detská hviezda Sofia Compeľová, ktorá zvládla skoro celú túru po "svojich"Wink. Teším sa na ďalšiu túru, ktorá by sa mala uskutočniť v mesiaci október Majdan - Čergov, bližšie informácie k tejto túre budú uvedené na našom webe už čoskoro. Fotky a video z túry do Tatier uverejníme už čoskoro.

Teším sa na Vás                                                   Ing. Jozef Tkáč

                                                                             podpredseda o.z.

V dňoch 3.-5. októbra sme sa spolu Jožkom Blaščákom predsedom o.z. CTK ČERGOV 25 zúčastnili seminára " Značenie cyklotrás" s medzinárodnou účasťou, ktorý sa uskutočnil v Galérii v meste Lipany. Pod vedením super lektorov Vierky Štupákovej a Tomáša Paľa sme sa stretli s fantastickými ľuďmi zo Slovenska, Ukrajiny a Poľska. Na tomto seminári sme si vymenili skúsenosti pri značkovaní cyklotrás na Slovensku a Ukrajine. Po teoretickej časti v ktorej sme sa oboznámili s jednotlivými predpismi, zákonmi a normami sme si v praxi vyskúšali rekognoskáciu terénu spojenú so zberom dát. V praktickej časti sme si okrem práce s katastrálnym portálom vyskúšali aj samotné upevňovanie resp. maľovanie cykloznačiek. Touto cestou sa ešte raz chcem poďakovať našim lektorom a odkázať, že boli fantastickí. Teším sa na našu možnú budúcu spoluprácu.